Wit tak zripsotował Czarnka, że ten aż usunął wpis! Nie uszło to uwadze redaktora, jego reakcja powala na kolana

Bycowkraju

lip 8, 2024

Radomir Wit to dziennikarz, który od prawie 7 lat związany jest z TVN24. Zdaniem wielu należy do czołówki w swoim fachu. Filmiki, na których to przeprowadza rozmowy z popularnymi osobami bardzo często osiągają ogromne wyniki oglądalności w social mediach. Także jego wpisy docierają do tysięcy internautów. Tak było też wczorajszego popołudnia, kiedy to odpowiedział na jeden słowa Czarnka. 

Wszystko zaczęło się od wpisu na portalu X Przemysława Czarnka. „Uwaga‼️ Rząd #Tusk i jego #Koalicja13grudnia doprowadził do tego, że już od poniedziałku będziemy mieć najdroższy prąd w Europie😱” – napisał. Dołączył także zdjęcie mapki z jednego z artykułów, która przedstawiała ceny energii w całej Europie. Największa stawka widniała przy Polsce.

Problem w tym, że artykuł, w którym pojawiła się mapa pochodzi z maja 2023 roku, czyli wtedy kiedy rządził PiS. Wytknąć to postanowił mu wcześniej wspomniany dziennikarz TVN24, Radomir Wit. „To mapka z artykułu, który był opublikowany w czasie Państwa rządów” – napisał. Kilkanaście godzin po tej ripoście Czarnek postanowił się zreflektować i usunął swój wpis. Nie uszło to uwadze Wita, który zareagował na to jednym słowem. „Oj.” – podsumował.

Źródło: x.com/RadomirWit, x.com/CzarnekP
Foto: x.com/RadomirWit, YouTube.com Janusz Jaskółka