Nazwał Hołownię „pajacem”, gorzko tego pożałuje. Takiej reakcji się nie spodziewał!

Bycowkraju

sty 6, 2024

Twitter to serwis społecznościowy, na którym w ostatnich miesiącach dzieje się najwięcej. Przepychanki słowne pomiędzy popularnymi osobami są tam niemal codziennością. Często się oni nie hamują, o czym świadczy między innymi niedawny wpis, w którym obrażono Hołownię. Jak się okazuje, teraz jego autor może ponieść poważne konsekwencje swoich nieprzemyślanych słów.

Słynący z ciętego języka Patryk Jaki po raz kolejny dał o sobie znać. W bardzo ostry sposób odpowiedział na jeden ze wpisów Szymona Hołowni, w którym ten odniósł się do sprawy Wąsika i Kamińskiego. „TVN-owski pajac najpierw sam bezprawnie obalił prerogatywy prezydenta, potem sam zgodził się na wniosek do SN, a teraz decyzji tego SN nie uznaje bo nie jest po jego myśli. Macie swoją „praworządność”. Hołownia w sposób oczywisty popełnia przestępstwo przekroczenia uprawnień” – napisał szokująco europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Jego słowa nie przeszły bez echa, Jaki z pewnością nie przewidział jednego!

Jak się okazuje, teraz może mieć olbrzymie kłopoty. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w reakcji na jego słowa, złożył bowiem zawiadomienie do prokuratury. „PATRYK JAK ZNIEWAŻYŁ KONSTYTUCYJNY ORGAN PAŃSTWA POLSKIEGO Składamy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Patryka Jakiego art 226 kk § 3 kodeksu karnego: „Kto publicznie znieważa lub poniża konstytucyjny organ Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze do 2 lat pozbawienia wolności.” – poinformowano.

Źródło: facebook.com/osrodek.monitorowania, twitter.com/PatrykJaki
Foto: YouTube.com Onet News, /commons.wikimedia.org (Autor: European Parliament)