Hołownia znów dał czadu, ta riposta zwali prezesa z nóg! „Powinien nieco przyhamować z…”

Bycowkraju

sty 26, 2024

Szymon Hołownia, od kiedy to zajął nowe stanowisko, cieszy się uwielbieniem rzeszy fanów. Filmiki z jego udziałem, na których to posyła mocne riposty swoim przeciwnikom, wręcz za każdym osiągają olbrzymie wyniki oglądalności. Tym razem dużo mówić się będzie o jego piątkowej rozmowie z dziennikarzami, w trakcie której odpowiedział na szokujące słowa prezesa.

Dzisiejszego poranka na korytarzu Sejmowym Jarosław Kaczyński pytany był m.in., o to jak rozwiązać spór związany z mandatami poselskimi Kamińskiego i Wąsika. „W moim przekonaniu Sejm, jeżeli nie uznaje Izby Kontroli Nadzwyczajnej, to po prostu w tej chwili nie istnieje. Jeżeli Sejm twierdzi, że Izba Kontroli Nadzwyczajnej nie jest sądem, to wybory nie zostały potwierdzone, czyli Sejmu nie ma, a pan Hołownia nie jest marszałkiem Sejmu” – stwierdził prezes PiS. Na odpowiedź ze strony marszałka Sejmu nie musiał on długo czekać, ten zareagował jeszcze tego samego dnia.

„Jeżeli ktoś mówi, że Sejmu de facto nie ma, to to jest ważna informacja dla Kancelarii Sejmu, bo może trzeba przestać wypłacać wynagrodzenia. Analizujemy tę sprawę. To by była nieznośna sprzeczność, w której nie chcielibyśmy stawiać posłów PiS, którzy musieliby rozstrzygnąć pewien ontologiczny dylemat. Jak mogą otrzymywać coś z niczego? Bo jeżeli nie ma Sejmu, to przecież on nie może wypłacić wynagrodzeń parlamentarnych” – stwierdził żartobliwie. Następnie wbił Kaczyńskiemu mocną szpilę. „A mówiąc zupełnie poważnie, pan Kaczyński powinien w mojej ocenie – być może mnie uzna za gówniarza – nieco przyhamować z metaforami, ponieważ one mu się szybko skończą” – skwitował.

Źródło: tvn24.pl
Foto: YouTube.com Sejm RP, FAKT