Twórcy wulgarnego skeczu z papugą reagują na falę krytyki. „Zadziałał prosty mechanizm: uderz w stół, a nożyce się odezwą”

Bycowkraju

sie 30, 2023

Coraz częściej jesteśmy świadkami, kiedy to w skeczach żartuje się z obecnej władzy. Tak też było w Amfiteatrze Kadzielnia w Kielcach, gdzie odbyła się Świętokrzyska Gala Kabaretowa. Wydarzenie to było transmitowane na żywo w telewizji Polsat. Autorami skeczu, o którym w mediach społecznościowych poświęca się bardzo dużo uwagi był Kabaret Młodych Panów. Na scenie padły wulgaryzmy!

Kabaret Młodych Panów w niedzielę 27. sierpnia pojawił się w Kielcach, gdzie zaprezentował skecz pt. „Sklep zoologiczny”. Nie zabrakło w nim politycznych wątków. Przedstawia on scenę, na której jeden z mężczyzn postanowił zwrócić wcześniej zakupioną papugę sprzedawcy. Wszystko przez… wulgarne hasła, które miała ona wykrzykiwać. Uderzały one w obecne rządy. „J***ć PiS”, „Kaczyński, będziesz siedział” oraz „Ziobro, ty k***o j****a!” – mogła usłyszeć licznie zgromadzona widownia. Na twórców skeczu padła niemała fala krytyki. Postanowili oni na nią zareagować w wywiadzie udzielonym Wirtualnej Polsce.

„Co tu dużo gadać: (skecz) jest bardzo aktualny w związku ze zbliżającymi się wyborami, nietrudno było więc przewidzieć, że publiczność go podchwyci. Zadziałał prosty mechanizm: uderz w stół, a nożyce się odezwą – wygląda na to, że jest wiele osób, które mają podobne spojrzenie i podobne poglądy.[…] Zdajemy sobie oczywiście sprawę, że niektórym może się to nie podobać i że nie wszyscy rozumieją żart jako taki, nie wszyscy mają poczucie humoru i dystans. Ale nie powinni chyba w takim razie wybierać się na kabaret. Czasem sobie żartujemy, że kiedy pokazują nas w telewizji, w rogu powinna się pojawiać litera „Ż”, sygnalizująca, że to żart” – stwierdzili.