Kraśko przedstawił imponujące wyniki oglądalności za czerwiec i wydrwił przy tym TVP. „Niektórzy cieszą się z dobrych weekendów…”

Bycowkraju

lip 6, 2023

Według statystyk najchętniej oglądanymi stacjami informacyjnymi są TVN24 oraz TVP Info. Także ich główne kanały cieszą się niezmiernie dużą popularnością. Mimo to „Fakty” i „Wiadomości” niemal na każdym kroku walczą, o to, aby przekonać do siebie jeszcze większe grono odbiorców. Obie stacje często w siebie uderzają, tak też było w niedawnym wydaniu „Faktów”, które poprowadził Piotr Kraśko. 

W poniedziałkowym wydaniu „Faktów” przedstawiono widzom wyniki oglądalności za czerwiec, władze TVN mają wielkie powody do radości. „Fakty” w ubiegłym miesiącu oglądało średnio 2,2 mln osób, natomiast „Wiadomości” nieco ponad 2 mln. Na trzeciej pozycji znalazły się „Wydarzenia” Polsatu z blisko 1,4 mln widownią. „Doskonałe wyniki zanotowała też TVN24 z udziałami sięgającymi niemal 6 proc. Co daje jej pierwsze miejsce wśród stacji informacyjnych. Tak jak zdecydowanym liderem jest TVN24.pl z ogromną przewagą nad konkurencyjnymi portalami” – dodał chwilę później Piotr Kraśko.

Prowadzący program postanowił podziękować za to widzom. „Szczęście, ale i zobowiązanie to mieć takich widzów jak my. I tylu widzów! Bardzo dziękujemy za wybór, którego państwo dokonują każdego kolejnego wieczoru” – powiedział. Kraśko zdecydował się także wbić szpilę konkurencji. „Niektórzy cieszą się z dobrych weekendów. Zawsze coś. My cieszymy się z dobrych miesięcy” – skwitował. Internauci szybko połączyli kropki i wspólnie stwierdzili, że chodzi o TVP. To właśnie telewizja publiczna niejednokrotnie chwaliła się wynikami oglądalności za weekendy.