Skiba bezlitośnie przejechał się po Karczewskim. Wszystko za sprawą ostatniej wypowiedzi polityka

Bycowkraju

maj 20, 2022

Senator Stanisław Karczewski był parę dni temu gościem na antenie Polskie Radia. Odniósł się m.in. do cen, które widnieją na sklepowych półkach. Ku zaskoczeniu wielu osób postanowił on… uspokoić Polaków. Stwierdził m.in., że „masło nie jest aż takie drogie”. Wypowiedź polityka nie spodobała się znacznej części Polaków. Do tego grona dołączył znany muzyk, Krzysztof Skiba, który upust swoim emocjom dał na Facebooku.

„Senator PiS, Stanisław Karczewski znany jest z ekscentrycznych, a nawet szokujących wypowiedzi. Kiedyś o dyktatorze Białorusi, sługusie Putina, który nienawidzi Polaków i bredzi o tym, że Polacy będąc w bogatej Uni proszą Białoruś o kaszę i sól (bo w Polsce bieda i jeść nie na co), no więc o tym potworze, powiedział, że to „ciepły człowiek”. Tak ciepły, że już gromadzi czołgi na granicy” – rozpoczął z przytupem Skiba.
„Ostatnio pan senator udzielił wywiadu do polskiego radia. I jak zawsze nie zabrakło słownych fajerwerków.
Karczewski ogłosił wszystkim Polakom, że „masło nie jest drogie”. A ludzie w sklepach dużo kupują, w podtekście, jak kupują, to znaczy mają kasę. Może dla senatora masło za 7 zł nie jest drogie, a towar, który drożeje o 70 proc. to rzecz niegodna zawracania głowy.
Jak podliczyli senatora w 2019 roku dziennikarze Superekspressu, zarabia pan senator 200 tys. złotych rocznie plus dodatki 35 tys. zł. Sam Karczewski z wydatkami nie ma zwyczaju się liczyć, bo życie potrafi sobie cwanie zorganizować” – kontynuował.

„Przez długi okres mieszkał za darmo w rządowej willi, mimo że ma mieszkanie w Warszawie. Niby nic takiego, ale o gospodarność państwową trudno go podejrzewać. Jako zawodowy senator ma pensję, ale to nie przeszkodziło mu zarabiać jako lekarz na płatnych dyżurach w czasie urlopu.
Wszyscy pamiętamy złote myśli Karczewskiego np. te o nauczycielach, że powinni pracować „dla idei”. Radzić Polakom, co mają robić senator uwielbia, ale sam dla idei nie pracuje, bo lubi duże przelewy.
Tym razem po raz kolejny chciał przymaślić rządowi i złotymi ustami wypowiedział się o maśle. Sam chyba zjada za dużo masła, bo mu się już ceny mylą. Ponieważ propagandowo od zawsze płaszczy się przed rządem, to widzi tylko niskie ceny” – dodał na koniec.

[hf_form slug=”art”]

Źródło: facebook.com/KrzysztofSkibaFanPage
Foto: YouTube.com Krzysztof Skiba Katapulta TV, Telewizja Bolesławiec