Piekielnie ostre słowa Tuska o polskim Kościele. „Powiem to po raz pierwszy publicznie”

Bycowkraju

lip 5, 2021

W sobotę podczas konferencji Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej oficjalnie potwierdzono, że nowym przewodniczącym partii zostanie Donald Tusk. Były premier zastąpi na tym stanowisku Borysa Budkę. Na moje zaproszenie i na ma moją prośbę Donald Tusk wraca do polskiej polityki, wraca na 100 proc. Chcę ci dziś Donaldzie przekazać stery Platformy i chcę byś oprowadził nas do zwycięstwa – mówił Budka.

Powrót Donalda Tuska to jest jeden z najgorętszych tematów do rozmów w kraju. Nic w tym dziwnego, na taką informację czekało od dawna wielu sympatyków Platformy Obywatelskiej. Były szef rządu wziął udział w niedzielnej konferencji prasowej, o której również jest bardzo głośno. Między innymi za sprawą jego słów na temat polskiego Kościoła. Mam bardzo krytyczną postawę wobec działań Kościoła. Wydaje mi się nawet, że być może najistotniejszym dla Polaków problemem jest to, co stało się z Kościołem. Powiem to po raz pierwszy publicznie: nie dajcie sobie wmówić, że Kościół jest atakowany przez polskich socjaldemokratów, czy ludzi liberalnie myślących lub przez polską młodzież albo kobiety, które chcą swoich praw czy swoich wolności – przekonywał Tusk.

Polityk chwilę później wbił także szpilę partii rządzącej oraz jej liderowi Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jestem katolikiem i nie mam problemu z tym, aby powiedzieć to wyraźnie i głośno. Wewnątrz Kościoła są siły, które niszczą ten Kościół. Na zewnątrz też są siły, które niszczą Kościół, to PiS i Kaczyński są tego najlepszym czy najgorszym przykładem. Zawłaszczenie Kościoła przez polityków takich jak Kaczyński i PiS jest ciosem śmiertelnym w polski Kościół. Niezdolność poważnej rozmowy o pedofilii, nie mówiąc o zbrodniach typu Kanada, to są ciosy niezwykle niebezpieczne – dodał.

[hf_form slug=”art”]

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl, businessinsider.com.pl
Foto: Flickr.com EU2017EE Estonian Presidency