Dorota Wellman nie zamierza odpuszczać TVP! Ceniona dziennikarka podjęła kroki prawne ws. materiału w „Wiadomościach”

Bycowkraju

maj 17, 2021

W ubiegły wtorek, 11 maja „Wiadomości” TVP wyemitowały materiał dot. projektu „Smart Senior”. Ma on na celu nauczyć osoby powyżej 50. roku życia korzystania ze smartfonów. Według informacji, które przewijają się w mediach, Wojewódzki Urząd w Opolu ma przeznaczyć na tą inicjatywę około 700 tys. złotych. TVP poinformowała, że Dorota Wellman ma należeć do grona osób, które będą takie szkolenia przeprowadzać.

Kilka dni temu ceniona dziennikarka postanowiła uciąć te spekulacje. Nie biorę udziału w takim szkoleniu i podane przez TVP informacje są nieprawdziwe – przekazała w rozmowie z Plejadą. Do sprawy odniósł się wówczas Mirosław Ochyra, rzecznik urzędu w Opolu. Z menadżerem Pani Doroty Wellman przez jakiś czas trwała wymiana korespondencji. Żadnej umowy jeśli chodzi o udział Pani Doroty Wellman, jeszcze w tym projekcie nie ma. Opracowując projekt, jednym z wymogów było pozyskanie osoby, która jest takim motywatorem społecznym. Osoby, która cieszy się zaufaniem społecznym, osoby, która ma dużą słuchalność i potrafi przekazać informacje związane z takim projektem – powiedział.

Dorota Wellman tej sprawy nie zamierza tak zostawić. W rozmowie z  Szymonem Falacińskim z „Newsweeka” dodała, że podjęła kroki prawne ws. materiału, który Telewizja Polska wyemitowała na jej temat. Czuję się, jakby ktoś mnie obrzygał. Telewizja powinna działać w służbie obywatela. Jeżeli będziemy milczeć, nie będziemy reagować na manipulacje, to naprawdę będzie można za pomocą takich mediów wmówić wszystko. Z każdego z nas można zrobić złodzieja. Podjęłam kroki prawne dotyczące zarówno urzędu w Opolu, jak i TVP. Chodzi o naruszenie dóbr osobistych – mówi.

[hf_form slug=”art”]

Źródło: naTemat.pl, newsweek.pl, o2.pl, plejada.pl
Foto: YouTube.com Newsweek Polska screen