Proboszcz z Elbląga tłumaczy swój wielki gest. „Uważam, że nie robimy nic złego, zresztą kościół przez to nie zbiednieje”

Bycowkraju

sty 29, 2023

Po raz kolejny ogromny rozgłos w mediach społecznościowych zrobiła informacja o tym, że proboszcz z Elbląga, Kazimierz Klaban wsparł Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Po niedzielnej mszy zdecydował się on wsypać pieniądze z tacy do puszek wolontariuszy orkiestry. Co więcej, po nabożeństwie wierni mogli poczęstować się tortem, na którym widniało logo właśnie WOŚP. Przypomnijmy, że w ubiegłych latach duchowny decydował się na ten sam gest.

„Jak co roku, mogliśmy liczyć na księdza Kazimierza Klabana, proboszcza parafii polskokatolickiej im. Dobrego Pasterza w Elblągu” – czytamy na oficjalnym profilu oddziału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Elblągu. Proboszcz udzielił wywiadu, w którym zdradził, co go skłoniło do tak wielkiego gestu. „To nasza mała cegiełka dołożona zbiórki. W naszym kościele być może nie ma tłumów takich, jak w innych kościoła, ale są osoby życzliwe, oddane kościołowi i drugiemu człowiekowi, wrażliwie na drugiego człowieka. Niezależnie od tego ile pieniędzy trafia do puszki, to zawsze jest dar serca” – wytłumaczył. Wyznał także, że niegdyś był w szpitalu i po części tam narodził się pomysł wsparcia w nietypowy sposób WOŚP.

„Leżałem w szpitalu, patrzyłem po sali i gdzie nie spojrzałem, tam widziałem czerwone serduszka. Zawsze dawałem datki na orkiestrę, tak, jak wiele innych osób. Tam jednak narodziła się myśl, czemu nie zrobić tego w większym gronie. Uzgodniłem sprawę z radą parafialną, przekazałem wiernym i tak się zaczęło. Pierwszy rok to było może trochę zaskakujące. Teraz wierni podchodzą do akcji z wielkim sercem. Wiem, że ludzie różnie podchodzą do WOŚP. Jednak uważam, że nie robimy nic złego. Wręcz przeciwnie. Zresztą kościół przez to nie zbiednieje, a ja też nie będę chodził głodny” – dodał lubiany przez Polaków duchowny.

[hf_form slug=”art”]

Źródło: info.elblag.pl, facebook.com/Wosp.Sztab.Elblag
Foto: Facebook.com Express Elbląg, WOŚP Elbląg (zdjęcie ilustracyjne)