• sob.. paź 1st, 2022

COWKRAJU.PL

Z nami nic nie przegapisz!


Giertych naśmiewa się z nowego wiceministra rolnictwa. „Może i Kowalski na uprawach się nie zna, ale wiedzę o życiu wieprzy, bydła, baranów i osłów ma perfekcyjną”

wrz 15, 2022

Już wszystko jasne. Nowym wiceministrem rolnictwa został Janusz Kowalski, który zastąpił na tym stanowisku Norberta Kaczmarczyka. Przypomnijmy, że ten został zdymisjonowany we wtorek, wniosek wicepremiera Henryka Kowalczyka przyjął wówczas Mateusz Morawiecki. Poseł Solidarnej Polski nie będzie miał łatwego zadania, cały czas jest bowiem gorąco na linii rządzący-rolnicy. Czy Kowalski poradzi sobie z powierzoną funkacją? To okaże się niebawem. 

Informacja o tym, że to Janusz Kowalski został nowym wiceministrem rolnictwa nie spotkała się ze zbyt pozytywnym odzewem. Ostro zareagował na Twitterze m.in. Sławomir Nitras. „Janusz Kowalski będzie teraz ministrem rolnictwa, ale jeśli pan Ozdoba jest w rządzie PiS ministrem klimatu to Kowalski może być od rolnictwa. Jakie to ma znaczenie, że się nie znają. Przecież chodzi tylko o to, żeby brać kasę za nic. Bezczelne darmozjady” – podsumował. Przejść obojętnie obok tej zmiany nie mógł także Roman Giertych, który znany jest ze swoich uszczypliwych komentarzy skierowanych nie tylko w stronę Kowalskiego, ale także całej Zjednoczonej Prawicy.

Źródło: twitter.com/GiertychRoman
Foto: commons.wikimedia.org (Autor: Adrian Grycuk), YouTube.com Roman Giertych – oficjalny