COWKRAJU.PL

Z nami nic nie przegapisz!

Prezydent Ukrainy wezwał Putina do rozmów. Jest odpowiedź Kremla!

lut 25, 2022

Sytuacja na Ukrainie jest coraz bardziej napięta. Prezydent kraju Wołodymyr Zełenski opublikował nagranie, w którym zwrócił się bezpośrednio do Władimira Putina. Wezwał on prezydenta Rosji do rozmów. Chcę jeszcze raz zwrócić się do prezydenta Federacji Rosyjskiej. Na całym terytorium Ukrainy trwają walki. Siądźmy do stołu rozmów, aby powstrzymać śmierć ludzi – powiedział. Na jego apel zareagował Kreml. 

Gdy bomby spadają na Ukrainę, to się dzieje w Europie, nie tylko na Ukrainie. Kiedy rakiety zabijają naszych ludzi, jest to śmierć wszystkich Europejczyków. Wszystko to musi być na stole, bo chodzi o zagrożenie dla nas wszystkich, dla całej Europy – mówił Zełenski na opublikowanym dzisiaj nagraniu. Na odpowiedź Kremla nie musiał długo czekać.

Rosja jest gotowa wysłać swoją delegację do Mińska na negocjacje z Ukrainą – odpowiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Jak wiadomo, dziś prezydent Ukrainy Zełenski poinformowało o gotowości dyskusji na temat neutralnego statusu Ukrainy. Od początku prezydent Rosji Władimir Putin mówił o tym, że celem operacji jest pomoc Ługańskiej Republice Ludowej i Donieckiej Republiki Ludowej, m.in. poprzez demilitaryzację i denacjonalizację Ukrainy. I to właśnie jest integralną częścią statusu neutralności – dodał.

Źródło: wiadomosci.wp.pl, wprost.pl
Foto: YouTube.com naTemat.pl