Rozenek jako jedyny z Lewicy wstrzymał się od głosu ws. FO. Po głosowaniu umieścił wpis, w którym tłumaczy swoją decyzję

Bycowkraju

maj 4, 2021

Porozumienie Lewicy z partią rządzącą Prawem i Sprawiedliwością to jeden z najgorętszych tematów w całej Polsce. Dziś w Sejmie posłowie ugrupowania (z wyjątkiem Andrzeja Rozenka, który wstrzymał się od głosu) zagłosowali za przyjęciem Funduszu Odbudowy. W sumie z Lewicy „za” było 46 osób. Tymczasem z Koalicji Obywatelskiej projekt PiS poparł jedynie Franciszek Sterczewski. Wstrzymało się od głosu aż 127 posłów partii. 

Tuż po głosowaniu na Twitterze głos postanowił zabrać Andrzej Rozenek. To właśnie on jako jedyny z Lewicy wstrzymał się od głosu. Jestem zwolennikiem Funduszu Odbudowy. To ratunek dla europejskiej i polskiej gospodarki. Moje wstrzymanie się w głosowaniu jest wyrazem solidarności z wszystkimi wyborcami Lewicy, którzy głośno wyrazili dezaprobatę dla negocjacji z PiS. Rozumiem i podzielam te emocje. #PiSoff – napisał na portalu społecznościowym. Jego wpis zyskał ogromny rozgłos. Dwie godziny po dodaniu polubiło go już blisko 3 tysiące osób. Wielu internautów mu podziękowało. A co po głosowaniu pisał jeden z liderów Lewicy, Robert Biedroń? Zobaczcie poniżej. 

[hf_form slug=”art”]

Źródło: twitter.com/ARozenek, tvn24.pl, twitter.com/RobertBiedron
Foto: YouTube.com Towarzyszka Panienka