Włodzimierz Czarzasty zabrał głos. Odpowiedział na krytykę PO ws. porozumienia Lewicy z PiS

Bycowkraju

kwi 30, 2021

Porozumienie Lewicy z partią rządzącą Prawem i Sprawiedliwością obiło się szerokim echem w całej Polsce. Ugrupowanie, którego jednym z liderów jest Włodzimierz Czarzasty, poprze Krajowy Fundusz Odbudowy. Decyzja ta zaskoczyła wiele osób, zwłaszcza sympatyków Platformy Obywatelskiej, którzy nie kryją oburzenia. W mediach społecznościowych na ten temat pojawiło się multum komentarzy.

Na Twitterze nie brakuje wpisów Romana Giertycha, który nie szczędził Lewicy gorzkich słów. Gratuluję wyborcom Lewicy! Możecie być dumni ze swoich wybrańców, którzy doznają zaszczytu spotkania z samym premierem!!!! Brawo! Jeszcze kilka głosowań razem z PiS, a może odwiedzi klub Lewicy Ziobro albo nawet sam Kaczyński! Porozmawiają sobie np. o Basi Blidzie… – napisał w poniedziałek. Jedno jest pozytywne w tym co wydarzyło się wczoraj. Lepiej, że ta zdrada wydarzyła się teraz niż miałaby być po następnych wyborach. Skutkiem wczorajszego spotkania Lewicy z PMM jest brak szans tego ugrupowania na wejście do Sejmu. Tak więc swej zdrady nie powtórzą – dodał kilka dni później w kolejnym wpisie.

Krytyka, która wylała się na Lewicę przybiera na sile. W internecie możemy przeczytać coraz więcej komentarzy na ten temat. Wiele z nich jest jest autorstwa sympatyków Platformy Obywatelskiej, jak i samych polityków partii. To właśnie im postanowił odpowiedzieć Włodzimierz Czarzasty. Platformie nadal się wydaje, że lewicy w Polsce wolno mniej, i że to PO jest liderem opozycji. W sprawie KPO były cztery partie opozycyjne: PO, PSL, Hołownia i Lewica. PO i PSL miały swoją narrację i ja im nie zabraniam głoszenia poglądów. Ale tak jak oni mają do tego prawo, tak i ma Lewica – mówił w rozmowie z Onetem.

[hf_form slug=”art”]

Źródło: wiadomosci.onet.pl, twitter.com/GiertychRoman
Foto: YouTube.com Zebbra tv