COWKRAJU.PL

Z nami nic nie przegapisz!

Konferencja prasowa Morawieckiego i Niedzielskiego. Ogłoszono decyzję ws. psychiatrii dziecięcej

sty 20, 2021

Wczoraj sieć obiegły informacje, jakoby posłowie Prawa i Sprawiedliwości na komisji finansów zdecydowali o odrzuceniu poprawki Senatu w sprawie przyznania dodatkowych środków na pomoc psychiatrii dziecięcej. Mowa była o dodatkowych 80 milionach złotych. Po wielkiej fali hejtu, która spłynęła na partię rządzącą, zorganizowana została dziś konferencja prasowa premiera naszego kraju Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego.

Pamiętamy czasy sprzed kilkudziesięciu lat, kiedy niewiele mówiło się o psychiatrii dziecięcej. Dzisiaj świadomość dotycząca problemów psychicznych dzieci jest.[…] Dzisiaj też wiemy, że dzieci są narażone na niesamowite ryzyka, ataki różnego rodzaju, hejt, nienawiść, a poprzez to dochodzi do różnego rodzaju działań autodestrukcyjnych i problemów. Musimy wyciągnąć jak najczulszą i jak najbardziej przyjazną dłoń do dzieci i młodzieży” – mówił szef rządu. Jak przekazał, na psychiatrię dziecięcą rząd przeznaczy 220 milionów złotych.

120 milionów z całej sumy ma zostać przekazane na unowocześnienie placówek. Zapowiedziano także uruchomienie bezpłatnej i całodobowej infolinii dla dzieci i młodzieży. Ma ona umożliwiać również komunikowanie się używając przy tym czatu czy emaila. „Problemy, z którymi styka się młodzież, stykają się już dzieci, są ogromne i chcemy udostępnić wszystkie możliwe kanały komunikacji po to, żeby jak najmniej było, najlepiej w ogóle, samobójstw wśród dzieci i młodzieży, żeby otworzyć wszelkie możliwe mechanizmy wsparcia dla dzieci i młodzieży w tym bardzo trudnym czasie” – mówił premier.

Foto: facebook.com/MorawieckiPL
Źródło: wydarzenia.interia.pl, wiadomosci.wp.pl